شهردار دشتک:

دشتک قابلیت‌ ارتقا به بخش را دارد

دشتک قابلیت‌ ارتقا به بخش را دارد
شهردار دشتک گفت: دشتک تمام مولفه‌ها و قابلیت‌های توسعه و خدمات دهی را برای ارتقا به بخش دارد.
 

بخشداری

کیوان محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد، اظهار کرد: دشتک از قدیم الایام مرکز تعاملات اجتماعی و حل و فصل مسائل و مبادلات اقتصادی منطقه وسیعی از جغرافیای استان چهارمحال و بختیاری به استان خوزستان بوده و است.

وی افزود: از عهد صفویه و با حاکم شدن روحیه عدالت طلبی تشیع علوی دشتک تنها منطقه‌ای بود که حاکم نشین و حاکم داشت.

محمدی با تأکید بر اینکه بخشداری حق مسلم دشتک است، گفت: روستاهای که مخالف تخصیص بخشداری به دشتک هستند، علت مخالف خود را کمبود یا نبود امکانات در دشتک برشمردند، در حالی که دشتک تمام پتانسیل‌ها و قابلیت‌های توسعه و خدمات دهی را دارد.

شهردار دشتک تصریح کرد: شایسته این است که روستاها زیرمجموعه یک شهر قرار گیرند، نه یک شهر تحت پوشش یک روستای کوچک باشد.

وی با بیان اینکه دشتک قصد دارد علاوه بر خدمت به مردم منطقه باری از روی دوش دولت بردارد، نه باری بر دوش دولت باشد، افزود: نیمی از نقاط قوت، مهاجرپذیری شهر دشتک است که دارای مرکزیت تاریخی و ثقل جمعیتی است، به عنوان نمونه یک روستا به طور کامل به حومه شهر دشتک نقل مکان کرده و روستای دوم تقاضای کتبی به بنیاد مسکن ارائه دادند تا شرایط برای سکونت فراهم شود.

محمدی با تأکید بر اینکه مرکزیت دشتک، قطعا باعث توسعه تمام منطقه خواهد شد، گفت: مرکزیت دشتک در کاهش مهاجرت‌های گسترده روستائیان موثر خواهد بود.

وی اضافه کرد: دشتک با زمینه‌های فراوان فرهنگی، علمی و ادبی از امنیت فرهنگی و اجتماعی بالایی برخوردار است، زادگاه بزرگانی چون پژمان بختیاری محقق و شاعر بزرگ معاصر، زادگاه سید ابوطالب موسوی عالم، شاعر و معلم اخلاق، شهید روزعلی الیاسی فرمانده گردان امیرالمومنین در لشکر اصفهان، شهید کرمعلی نجفی از همراهان شهید دکتر تندگویان و شهدای والامقام دیگر است.

شهردار دشتک ادامه داد: سه سالن بزرگ ورزشی، ایجاد شعب بانک‌های عامل، داشتن بیشترین شهدا، جانباز و آزاد در سطح منطقه دشتک، داشتن بیشترین تحصیلکرد‌گان در سطح شهرستان، نمایندگی ادارات آب، برق، مخابرات، گاز و کتابخانه عمومی، خانه عالم، کلانتری، شورای حل اختلاف، پمپ بنزین، نمایندگی بیمه و بیشترین جمعیت که خود سرمایه اصلی است از دیگر قابلیت‌های دشتک محسوب می‎شود.

وی با اشاره به تجمع عده‌ای از اهالی روستای آلیکوه در اعتراض به واگذاری بخشداری به روستای دشتک مقابل ساختمان استانداری چهارمحال و بختیاری، خاطرنشان کرد: اقدامات منفی و مانع تراشی‌های ساختگی و سازمان یافته با هدایت افراد معترض و سودجو در ایجاد مرکزیت دشتک نتیجه‌ای جز ایجاد تفرقه و بدبینی مردم به مسئولان ندارد و قطعا جفا به آرمان‌های امام و رهبری و برخلاف فرامین ولایت است، چراکه به ادامه محرومیت تاریخی این منطقه و محروم شدن از خدمات نظام اسلامی منجر می‎شود.

به گزارش فارس، عده کثیری از اهالی روستای آلیکوه از توابع شهرستان اردل در تاریخ پنجم مردادماه جاری برای نشان دادن اعتراض خود مبنی بر واگذاری بخشداری به روستای دشتک مقابل ساختمان استانداری چهارمحال و بختیاری تجمع کردند.

نوشته شده توسط مدير سايت در سه شنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۹:۳۵ ب.ظ

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 
 1. +3

  سلام.لطفا به اطلاع مردم برسانید که نقل مکان روستای افسر آباد یک امر اجباری بود………..

  [پاسخ]

  مدير سايت پاسخ در تاريخ شهریور ۱۴ام, ۱۳۹۲ ۱:۲۶ ب.ظ:

  Comment ranked below threshold. It may be inappropriate or offensive. Click here to view it

  [پاسخ]

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.